-
Világörökségi tábla
A Tokaji Történelmi Borvidék 27 települését 2002-ben az UNESCO felvette a világörökségek listájára kultúrtáj kategóriában, az elmúlt ezer év alatt kialakult szőlőművelési hagyományok érintetlen, eredeti formában való továbbélése és a borvidék évezredes egysége miatt.
Megtekintés
-
Bezerédj-ház
A ház a hagyomány szerint Bezerédj Imréé volt, akit II. Rákóczi Ferenc 1706-ban brigadérossá léptetett elő, 1708-ban azonban árulásért kivégeztek. Az 1950-es években Dietz Károly, aki 1934 és 1939 között a magyar labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya volt, szintén ebben a házban lakott.
Megtekintés
-
II. Rákóczi Ferenc szobra
Rákóczi életnagyságú mellszobra, amelyet Balogh Géza szobrászművész a Mányoki Ádám által készített festmény alapján öntött bronzba, a település központjában tekinthető meg.
Megtekintés
-
Fülöp, a gólya - gólyafészkek
Bodrogkeresztúron számos gólyafészek található. A település leghíresebb gólyája Fülöp, aki Spanyolországból érkezett és 12 évig itt lakott, télen sem repült el délre.
Megtekintés
-
Griff ivókút
Ahogy az oroszlánt tekintették a szárazföldi állatok, a sast pedig a madarak királyának, úgy a griffet is különösen hatalmas, fenséges állatnak, minden teremtmény urának tartották.
Megtekintés
-
I. világháborús emlékmű
"1914. július 31-én este 9 órakor iszonyú hír rendítette meg a község lakosságát. Mint vészjósló harsona szállt az éjszaka leple alatt a dobszó és a község akkori kisbírója, Rozgonyi Károly akadozott hangon kiabálta a falun: “Kitört a háború!”
Megtekintés
-
Bodrog
Egy helyi mese szerint a Várhegyen egykor tündérek éltek, akik nagyon szerettek labdázni. Ha a labda elgurult, sírva fakadtak - a könnyeikből lett a Bodrog folyó.
Megtekintés
-
Egykori Széchenyi-Wolkenstein kastély
Különleges sors várt Bodrogkeresztúr utolsó földesuraira. A grófné Sissi császárné udvarhölgye volt, a gróf is gyakran megfordult a császári udvarban - mégis Bodrogkeresztúron találták meg az otthonukat.
Megtekintés
-
Rákóczi-ház
Urasági lakóház volt, mely a 17. században épült kora barokk stílusban.
Megtekintés
-
Rabbiház
„Úgy járt, mintha lebegett volna, olyan selyemfényű fekete ruhában, csak úgy suhogott, ahogy lépkedett.”
Megtekintés
-
Egykori zsinagóga
Az egykori ortodox zsinagóga ma turisztikai központ.
Megtekintés
-
Keresztúriak parkja
A Kárpát-medencében számos Keresztúr nevű település létezik. Összefogásuk, együttműködésük szimbóluma az emlékpark.
Megtekintés